Історія дошкільного навчального закладу № 8 «Зірочка»

/Files/images/s01519166.jpg

Як кожна людина має свою біографію, так і дошкільний навчальний заклад № 8 «Зірочка» має свою історію.

Спочатку дитячий садок «Зірочка» був під № 4 і розпочав своє існування у 1989 році. Він належав Мелітопольській військовій частині 71112. Очолювала дитячий заклад Утробіна Інна Костянтинівна.

У зв’язку з тим, що у більшості дітей дошкільного закладу батьки військовослужбовці, патріотичне виховання займало одне з пріоритетних напрямків у виховній роботі. Виховання патріотизму у дітей впроваджується у різних цікавих заходах, які вже стали традиційними. Це екскурсії на аеродром, до Кам'яної могили, на братське кладовище, по пам'ятних місцях міста Мелітополя, в Краєзнавчий музей. Ведеться систематична робота по знайомству дітей з військовими професіями (льотчики, штурмани, інженери, зв’язківці).

Шефи - військові були і залишаються бажаними гостями дошкільного закладу, приймають участь у святах, надають допомогу.

01.12.1995 році було об'єднано два дошкільних заклади № 12 (в/ч 21822) та № 4 (в/ч 71112) у зв'язку зі зниженням народжуваності. Так народився дошкільний заклад № 8 «Зірочка» по вулиці Гвардійській 26/1. Очолила дошкільний заклад Світлична Людмила Семенівна.

У свою роботу вона весь час вкладала душу і серце, створюючи затишок і комфорт, облаштовуючи садок новими меблями, змінюючи дизайн. Вона, як творча і натхненна особистість, спонукала своїх підлеглих до здобуття вищої освіти, підвищення педагогічної майстерності, творчості та креативності.

З 1995 року методичний кабінет очолює вихователь-методист Макарова Тетяна Євгенівна. Під їх керівництвом працювали такі професійні педагоги: Вареца Олена Іванівна, Саржан Тетяна Валентинівна, Архірєєва Ірина Петрівна, Крамаренко Людмила Миколаївна, Куртєва Лариса Анатоліївна, Мітіна Олена Іванівна, вчитель-логопед Широкоград Лариса Володимирівна.

27 грудня 1996 року дошкільний заклад був зареєстрований як комунальна власність Мелітопольської міської ради народних депутатів і отримав статус дошкільного закладу № 8 «Зірочка».

Понад 10 років дошкільний навчальний заклад працював за програмою «Крок за кроком», яка значно контрастує із загальноприйнятою моделлю освіти, яка вимагає від дитини проявлення творчості і винахідливості, що вкрай потрібно в умовах динамічних змін в суспільстві.

Унікальною особливістю цієї програми є співпраця з сім’єю. Адже, сім’я відіграє вирішальну роль у процесі здобуття дитиною дошкільної освіти, тому колектив дошкільного закладу постійно заохочує батьків до надання допомоги в розвитку навчального процесу. Педагоги використовують різні форми роботи з батьками, що поступово переросли в традиції дошкільного закладу:

- тематичні зустрічі, семінари; - проведення різних свят, ранків з участю батьків; - театралізовані вистави; - ярмарок; - виготовлення саморобок, годівниць для птахів тощо; - походи в природу; - «Пошта» - листи до батьків, газети для батьків; - бесіди за круглим столом з презентацією своєї роботи; - привітання письмове, запрошення; - святкування днів народження дітей; - проведення конкурсів, змагань «Тато, мама, я – спортивна сім’я »; - спортивні та арт-розваги.

В квітні 2004 року колектив дошкільного закладу прийняв участь у Всеукраїнській акції "Хто сказав, що ми не можемо змінити світ?", присвяченій 10 річниці реалізації програми "Крок за кроком" в Україні. Цікаві заходи проведені в дитячому садку в рамках цієї акції, але одне з найцікавіших "Педагогічна панорама", яка проводилася з метою привернення уваги широких кіл педагогів, громадськості, батьків до програми "Крок за кроком".

З 2007 року методичний кабінет очолює вихователь-методист Єгорова Інна Олександрівна.

На підставі рішення 39 сесії Мелітопольської міської ради Запорізької області V скликання 1/1 від 29.09.2009 р. був затверджений статут дошкільного навчального закладу № 8 «Зірочка» комбінованого типу Мелітопольської міської ради Запорізької області.

Одним із пріоритетних напрямків реалізації програми «Крок за кроком» було обрано створення розвиваючого середовища, яке б спонукало дитину до зацікавленості, творчості, мислення. А формування компетентності дошкільника те ж неможливе без створення сучасних умов для повноцінного, різнобічного розвитку і саморозвитку кожної дитини, становлення її як особистості. Так були створені динамічні навчально – ігрові центри (кімнати): «Пустеля», «Космос», «Підводне диво», «Казкова країна», «Південь – північ», «Джунглі» які насичені змістовними, яскравими атрибутами. Центри несуть багатий потенціал для розвитку дітей, насамперед емоційний. А емоції – це засіб для стимулювання обміну думками. Тут оживає уява. Ці відчуття настільки сильні, що діти намагаються жваво розповісти про те, що вони бачили, що робили там. Проведення занять, розваг, гурткової роботи з дітьми в цих кімнатах – викликає у дітей бажання пізнати нове із життя мешканців пустелі, чи морського дна, а пошук відповідей на запитання розвиває інтелектуальні здібності дітей.

Гордістю дошкільного закладу є ляльковий театр, в репертуарі якого понад 27 вистав. Він був створений 1997 році вихователем Куртєвою Л.А. На сьогоднішній день керують ляльковим театром вихователь Архірєєва І.П. та музичний керівник ДНЗ № 8 «Зірочка» Сидорова Т.В. За вагомий внесок в справу виховання дітей ляльковий театр нагороджено грамотою відділу культури Мелітопольського виконкому.

У 2008 році понад 150 дітей ДНЗ взяли участь в спортивному святі "В гостях у Кіндеріно", яке проводилось в рамках Всеукраїнської програми популяризації і пропаганди здорового способу життя.

Влітку 2011 року до дошкільного закладу завітали в гості військовослужбовці із Америки. Зустрічали їх хлібом з сіллю чарівні маленькі україночки за народними традиціями. Гості були в захваті від казкових кімнат, від чарівних прогулянкових майданчиків, та від талановитих українських дітей.

Колектив неодноразово нагороджувався почесними грамотами міського та обласного управління освіти. Педагоги «Зірочки» постійно беруть участь в різних міських та обласних конкурсах: у міському огляді-конкурсі на кращу організацію право-освітньої та право-виховної роботи колектив дитячого садка № 8 посів ІІ місце.

У 2010 році дошкільний заклад брав участь у І обласній виставці «Освіта Запорізького краю».

У 2011 році на І обласному конкурсі методичних розробок «Стежинки у Всесвіт» у номінації «Заняття» І місце зайняла вихователь-методист Семенко Ірина Павлівна.

У 2012 році у міському конкурсі «Вихователь року» брала участь вихователь Вакуленко А.В.

У 2013 році приймав участь у конкурсі "Імідж дошкільного навчального закладу" по Запорізькій області, де був єдиним представником від м. Мелітополя. На цьому конкурсі були представлені як друковані, так і фото та відео матеріали, де була розкрита історія дошкільного закладу, його традиції, опис діяльності, форми та методи виховання, ефективність додаткових послуг та інше. По результатам голосування та за рішенням комісії, представники якої відвідали дошкільний заклад було визначено: Дошкільний навчальний заклад № 8 "Зірочка" став переможцем VІІ обласного конкурсу-огляду "Імідж дошкільного навчального закладу" у номінації "Дошкільний навчальний заклад - простір інновацій".

Поруч з дошкільним закладом розташована загальноосвітня школа І ступеня № 2, куди переходять 90% випускників закладу. Вчителі школи відмічають високий рівень знань та навичок у вихованців дошкільного закладу.

З 1 вересня 2014 року – очолює дошкільний заклад Куртєва Лариса Анатоліївна.

На сьогодні в дошкільному навчальному закладі № 8 «Зірочка» функціонує 10 груп, де перебувають 240 малят. Виховують їх 24 педагога, які творчо продовжують кращі традиції дошкільного закладу.

Уся робота колективу спрямована на вдосконалення освітнього процесу, на побудову його відповідно до сучасних вимог, на збереження та зміцнення фізичного, соціального здоров’я дітей в умовах реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти. Дошкільний заклад являє собою відкриту систему соціально – освітньої інфраструктури міста. Це дозволяє здійснювати виховання дітей в дусі широкої соціальної комунікативності, відповідного відношення до себе, оточуючих людей і природи, здорової, гармонійно розвинутої, вільної і позитивно налаштованої особистості.

Педагогічний колектив дошкільного закладу – це колектив однодумців, творчих, талановитих людей, справжніх професіоналів. Кожний педагог – неординарна особистість, яка володіє навчальними психологічними технологіями виявлення і розвитку вікових та природних здібностей дитини. Усіх об’єднує найголовніше – любов до дітей та повсякденна турбота про всебічний розумовий і фізичний розвиток дошкільників. Педагоги спрямовують свою діяльність на досягнення соціально закріпленого результату до вимог розвиненості, навченості та вихованості дитини. У закладі створено сучасні умови для повноцінного, своєчасного, різнобічного розвитку і саморозвитку кожної дитини, становлення її як особистості. Дітям пропонується великий спектр навчальних та розважальних тем з метою кращої підготовки до школи.

У грудні 2014 року був створений архів дитячого садка, де зберігаються справи ДНЗ, які готуються відповідно до вимог.

З 2 лютого 2015 року почалося мовлення власної радіостанції «Дитинство». В будні та в свята місцева радіостанція висвітлює новини, знаменні події, привітання і просто оголошення.

06.02.2015 року в дошкільному закладі відкрилась дитяча бібліотека “Пізнайко”. Завідує дитячою бібліотекою дошкільного закладу - Тупік Анастасія Юріївна. Під її керівництвом зібрані дитячі книжки, журнали, листівки, де діти зможуть роздивитись малюнки, взяти книгу додому та почитати її разом з батькам.

05.10.2015 року вперше наші дошкільнята побачили театр живих тіней з виставою "Навколо світу за пять хвилин".

З 02.11.2015 року методичний кабінет дошкільного закладу очолює вихователь-методист Білик Наталя Олександрівна.

У грудні 2017 року дошкільний заклад прийняв участь у огляді-конкурсі «Мелітополь-Новорічний» у номінації «Краще новорічне оформлення бюджетної/державної установи» та зайняв 1 місце.

Летять дні, минають роки, але дитячий садочок «Зірочка» завжди був чудо домом радості і дитинства. Кожного року з його стін виходять у шкільний світ близько п’ятдесяти вихованців. І кожен з них зберіг з тих дитячих років теплий і солодкий спомин про найкращі роки серед перших друзів, викохав у своєму серці зерна першого життєвого досвіду, любові та взаємоповаги.

А ось в лютому 2020 року наш заклад було закрито на капітальний ремонт. І вже через 7 місяців - 2 жовтня 2020 року наш дошкільний заклад відкрив чарівні двері для маленьких відвідувачів. На капітальний ремонт було витрачено 26 млн. гр., більша частина суми - кошти Европейського інвестиційного банку.

Ось таке в нас життя! Кожен працівник на своєму місці робить все залежне від нього і ще трохи більше, усвідомлюючи, що інвестиції в сьогоднішнього малюка – це внесок не лише в його особисте майбутнє, а й у благополуччя всієї країни.

Кiлькiсть переглядiв: 1143

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.